Wyprawa „Turystycznym szlakiem Strzyżowa”

W niedzielę 27 maja mieliśmy okazję przyjąć w naszej placówce uczestników marszu „Turystycznym szlakiem Strzyżowa” prowadzonych przez panią Majkę Zamorską. Trasa zaczynała się w Grodzisku i prowadziła do Zawadki.Na trasie zostały przewidziane przystanki, w których pani Majka opowiadała ciekawostki na temat okolicy. Po pokonaniu trasy z Grodziska grupa zatrzymała się w Dziennym Domu ,,Senior-WIGOR” w Zawadce.Dla strudzonych wędrowców przygotowaliśmy zimne napoje,kawę oraz mały poczęstunek dla pokrzepienia na dalszą drogę.
Po chwili odpoczynku pan Wiesław Plezia przedstawił prezentacje ze szklanymi negatywami fotograficznymi przekazanymi od jedynego z mieszkańców Zawadki, pana Bełcha.Piękny pokaz oraz barwna historia zachwyciła wszystkich, a po dawce historii pan Wiesław Plezia, na prośbę zadowolonych słuchaczy przedstawił także część swoich prac,które wywołały zachwyt wszystkich.
Jesteśmy bardzo zadowoleni że nasi seniorzy mogli przyjąć tak wspaniałych gości i liczymy na to, że takich okazji będzie więcej.
Serdecznie dziękujemy pani Urszula Rędziniak Stowarzyszenie „Zakorzenieni w kulturze” , która czuwa nad stowarzyszeniem, za zorganizowanie tak wspaniałej wyprawy i ujęcie naszej placówki na trasie.Dziękujemy również w imieniu wszystkich seniorów za przekazane przez reprezentantkę grupy, panią Urszula Wojnarowska-Curyło upominki, które są trafione w dziesiątkę.
Mamy nadzieje, że w przyszłości takich imprez będzie więcej, gdyż takie wypady łączą wszystkie pokolenia, a w szczególności seniorów, o których powinniśmy szczególnie dbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.