Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno oraz Zespołu Parkowo-Dworskiego i Folwarczego w Wiśniowej.

Dzisiejszy dzień spędziliśmy wyjątkowo przyjemnie i aktywnie.Za nami kolejna wycieczka, tym razem do Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno oraz Zespołu Parkowo-Dworskiego i Folwarczego w Wiśniowej.
Ze sobą obowiązkowo zabraliśmy uśmiech i mnóstwo pozytywnej energii:)
Pierwszą atrakcją w programie naszej wycieczki był Dąb Jozef-Europejskie Drzewo Roku 2017.Nasi Seniorzy poznali jego niezwykłą historię oraz podziwiali piękno parku. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy w dalszą drogę w stronę Krosna.Na miejscu czekał już na nas przewodnik.Zwiedzanie rozpoczęliśmy od historii szkła na świecie i w Polsce oraz pokazu krośnieńskich hutników,którzy na naszych oczach wykonali piękną szklaną różę.Również nasi Seniorzy mieli szansę spróbować sił w formowaniu masy szklanej.
Później uczestniczyliśmy w warsztatach ,gdzie wszyscy własnoręcznie malowali na szkle obrazy.W dalszej części programu obserwowaliśmy techniki hutniczego rzemiosła, min. malowanie,grawerowanie, witraż oraz formowanie przedmiotów z masy szklanej.Na koniec w sklepie firmowym podziwialiśmy szklane wyroby o wspaniałym wzornictwie,a każdy mógł zaopatrzyć się w pamiątki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.