,,SENIOR NA DRODZE-PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE”.

Dziś podopieczni Dziennego Domu ,,Senior-WIGOR” w Zawadce mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w partnerstwie z Policją i Starostwem Powiatowym w Strzyżowie w spotkaniu pt. ,,SENIOR NA DRODZE-PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE”. W imieniu organizatorów warsztaty prowadził Pan Mariusz Sztal -ekspert ruchu drogowego
Projekt został dedykowany osobom 60+ zamieszkującym nasz powiat. Jego celem było poruszenie problematyki bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego tej grupy wiekowej .
Spotkanie rozpoczął Starosta strzyżowski pan Bogdan Żybura, który przywitał wszystkich obecnych oraz podkreślił wagę problemu. W zajęciach wzięli udział także przedstawiciele strzyżowskiej Policji -nadkomisarz Wojciech Twaróg oraz podkomisarz Piotr Niemiec. Panowie nakreślili skalę problemu w naszym okręgu oraz udzielili wielu cennych rad seniorom.
Jednym z wielu tematów poruszanych podczas spotkania były wzajemne relacje uczestników ruchu z różnych grup wiekowych. Policjanci przypominali również o obowiązku współdzielenia drogi pomiędzy pieszymi a pozostałymi uczestnikami ruchu. Apelowali również o poczucie współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych na drodze oraz podnoszenie świadomości seniorów kierowców, rowerzystów i pieszych w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Dodatkowo podczas trwania spotkania serwisant sprawdził stan techniczny kilkunastu rowerów, na których przyjechali seniorzy. Te, którym brakowało elementów odblaskowych, dźwiękowych i świetlnych, zostały w nie doposażone aby bezpiecznie poruszać się po drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.