Prezentacja panią Marii Zamorskiej.

Dziś mieliśmy zaszczyt gościć obejrzeć prezentację w przygotowaną” panią Majka Zamorska, cudowną osobę, wspaniałą podróżniczkę, przewodnika, ale głownie osobę z wspaniałymi pasjami i niesamowitą wiedzą na temat najbliższego regionu oraz setek innych miejsc w Polsce i na świecie. To jedna z założycielek Strzyżowskiego Klubu Podróżnika, na którego spotkaniach można przenieść się w inne regiony świata, słuchając relacji zaproszonych gości. Sama również dzieli się wrażeniami z odbytych podróży a prezentowanym przez nią zdjęciom zawsze towarzyszy komentarz przekazujący mnóstwo wiedzy i ciekawostek. Pani Maria jest przykładem zarówno dla najmłodszego pokolenia, jak i osób w wieku emerytalnym, bo życie na emeryturze nie zamyka się do biernego odpoczynku ale daje możliwość spełnienia marzeń, na które nie każdy ma czas pracując. Pani Maria na dzisiejszym spotkaniu podzieliła się z nami relacją z przejścia Drogi św. Jakuba , o której mówi, że ,,marzyła od kilkunastu lat, ale urlop zawsze był za krótki”. Pani Maria już po raz drugi zmierzyła się z Drogą św. Jakuba, w 2017 roku przeszła odcinek drogi francuskiej Camino de Santiago, pokonując trasę o długości ok. 799 km w 30 dni. W tym roku wyruszyła z Irun, pierwszej miejscowości hiszpańskiej gdzie zaczyna się Północna Droga św. Jakuba do Santiago de Compostela, pokonując ponad 815 km pieszo.
Cudowne zdjęcia wprowadziły nas w klimat Hiszpanii i chociaż trochę mogliśmy poczuć atmosferę życia pątnika w trasie. Piękne widoki, stare kapliczki i majestatyczne kościoły to tylko namiastka tego co dane było zobaczyć podczas takiej podróży.
Serdecznie dziękujemy pani Marii za podróż w którą nas wprowadziła swoją opowieścią i zdjęciami. Mamy nadzieję, że będzie nam dane jeszcze kiedyś posłuchać o innych wyprawach, których pani Maria ma zaplanowane. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów.
Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z wypraw, które pani Maria publikuje na swojej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.